Menu

Przez kraj sobie wędrujemy...

BUKOWIEC cz 2

przezkraj

Ze wspomnianych we wcześniejszym wpisie obiektów powstałych na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Bukowcu, dziś można odwiedzić sztuczne ruiny wieży widokowej zwanej wartowniczą lub Zamkiem Kesselburg. Spacer na wzgórze zwane Górą Zamkową 483 m.n.p.m. rozpoczęliśmy przy późnogotyckim kościele św. Marcina w Bukowcu (w tle Szrenica).
DSC_0640

Ścieżka do ruin prowadzi wśród łąk grądowych – bogatych florystycznie z siedliskami rzadkich ptaków i barwnymi ważkami - sierpniu wiele z nich towarzyszyło nam na spacerze, dlatego też nasza wędrówka znacznie się wydłużyła (dość ruchliwe modelki utrudniał zdjęcia, których nie mogliśmy sobie odmówić). ;) 

Ze ścieżki rozpościera się widok na Karkonosze ze Śnieżką i Śnieżnymi Kotłami na czele.
Zamek Kesselburg to sztuczne ruiny wzniesione pod koniec XVIII wieku. Dziś to raczej ruiny ruin, ale przyznać trzeba, że widoki z nich są niesamowite. Jak się trafi na dobra pogodę i odpowiednią przejrzystość powietrza z wieży podziwiać można cudną panoramę Karkonoszy, od której oderwać się jest bardzo ciężko!
DSC_0679

DSC_0688

Obok wieży znajdują się sztuczne, półkoliste ruiny amfiteatru, które przypominają ruiny rzymskiego amfiteatru. Okna w murze stanowiły ramy widokowe na Rudawy Janowickie (prawdopodobnie były widoczne Góry Sokole). Dziś Góry Sokole - Sokolik i Krzyżną widać już tylko z wieży widokowej. 

© Przez kraj sobie wędrujemy...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci